ביטול עיקול משכורת

ביטול עיקול משכורת

כיום חוק הוצאה לפועל מאפשר במקרים שונים לנושה, לפעול לעיקול המשכורת של החייב, כדי לצמצם או לכסות את החוב. עיקול המשכורת בדרך כלל הינו הליך בעל השלכות הרסניות ביותר עבור החייב ובני משפחתו, מפני שברוב המקרים מדובר באדם שהוצאות המחייה שלו תלויות במשכורת. עוקלה לכם המשכורת? קיבלתם צו שמתריע בפניכם על עיקול המשכורת? לשם כך קיים הליך “ביטול עיקול משכורת” המאפשר לכם, פתרון יעיל ואף קריטי לבעיה.

מהו עיקול משכורת?

עיקול משכורת הינו הליך הגבלה, המוטל על חייב בעל תיק בהוצאה לפועל במקרים הבאים:

  1. כאשר החייב אינו עומד בצו התשלומים בתיק הוצאה לפועל.
  2. כאשר החייב מתעלם מהחוב ומתחמק מתשלום חובותיו.

בשני המקרים הללו, בסמכותו של רשם הוצאה לפועל להטיל על החייב עיקול משכורת, במטרה לקדם את גביית החוב. עיקול המשכורת נחשב לעיקול יעיל, כיוון שזהו אחד מהכספים הזמינים ביותר של החייב. כדי להגיש בקשה לעיקול המשכורת, על הנושה מוטלת החובה לברר מהו מקום עבודתו של החייב. מרגע פתיחת הליך עיקול משכורת כנגד החייב, עומדים בפניו בין 21-30, יום כדי להסדיר את חובו מול הנושה.

האם ניתן לעקל את כל המשכורת

חוק הגנת השכר קובע כי, חל איסור לעקל את מלוא השכר של חייב בהוצאה לפועל (מלבד חייב בעל תיק מזונות) ויש להשאיר בידו סכום מינימאלי, המשתנה בהתאם לגובה השכר ומצבו המשפחתי. חוק זה מתייחס גם לחייב בהוצאה לפועל שאינו עובד, לדוגמא: מובטל שמקבל דמי אבטלה, קצבת נכות, או כל הכנסה אחרת שאינה משכורת.

כיצד מתבצע ביטול עיקול משכורת

בקשת עיקול משכורת, הינה דרך יעילה ומהירה להסרת העיקול על המשכורת של החייב. כדי להגדיל את הסיכויים שהבקשה תתקבל, על הבקשה להיות מנוסחת היטב באופן מקצועי, המפרט את כל הטיעונים של החייב לטובת העיקול, בצורה עניינית ומשכנעת המסתמכת על סעיפי חוק עדכניים. כמו כן, מומלץ להגיש בנוסף לבקשה זו, בקשה נוספת לחקירת יכולת, וקביעת צו תשלומים. שימו לב פנייה לייעוץ ושיקול דעת מקצועי  הינו משמעותי מאוד בשלב זה. ברוב המקרים פנייה מוקדמת לעורך דין, תחסוך לכם נזקים רבים העלולים להיגרם עקב אי בקיאותכם בחוקים. משרד עורכי דין מלי טייב מתמחה במתן שירות וליווי משפטי אישי ורגיש בתחומי הסדרי חובות בהוצאה לפועל, מחיקת חובות בהליכי פשיטת רגל, וביטול והסרת עיקולים והגבלות.

לקריאה נוספת: מחיקת חובות תוך 24 שעות, האם אפשרי?

משרדנו, חברת עורכי דין מלי טייב עומדים לרשותכם לאורך כל ההליכים המשפטיים בדרך אל מחיקת חובותיכם, למען סלילת דרך חדשה נטולת חובות, עיקולים והגבלות.

סיפורי הצלחה

יש לכם חובות של עשרות אלפי שקלים? אולי אפילו יותר? חולמים על דרך חדשה נטולת חובות? זה אפשרי משרד עורכי דין מלי טייב מזמין אתכם לשיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות.