צו הפטר בפשיטת רגל

צו הפטר בפשיטת רגל: כל מה שצריך לדעת

“צו הפטר בפשיטת רגל” – אנשים רבים נבהלים לשמוע את המונח מעו”ד המתמחה בפשיטת רגל על הגשת צו הפטר, אך למעשה מדובר בשלב האחרון והמשמעותי ביותר בתהליך.
אם קיבלתם צו הפטר משמעות הדבר היא שלאחריו תוכלו לפתוח דף חדש, להיפרד מהחובות המכבידים ולצאת לדרך חדשה.
כל מה שצריך לדעת על הפטר בפשיטת רגל, לקראת מחיקת חובות לצמיתות.
לגזור ולשמור.

למי שמתמודד עם חובות או נדרש להכריז על פשיטת רגל – צו הפטר הוא השלב אחרון בתהליך, שמאפשר הגדרה של החובות ויציאה לדרך חדשה. לקראת המעמד קיבצנו עבורכם את המדריך המלא לעניין, שיאפשר לכם להבין את משמעות צו ההפטר והשלכותיו – בדרך לפרק חדש ונקי בחיים.

מהו צו הפטר בפשיטת רגל?

צו ההפטר פוטר חייב בפשיטת רגל מכל החובות שקדמו למתן ההפטר, מלבד מספר סוגי חובות: כמו קנסות, חובות שנוצרו במרמה או מזונות – כשבית משפט של פשיטת רגל רשאי לפטור את החייב מחלק או מכל חוב המזונות במקרים חריגים. משמעות צו ההפטר בפשיטת רגל היא שהחייב פטור מכל חוב שנתבע בפשיטת הרגל, או שניתן היה לתבוע בפשיטת הרגל – מלבד חובות שההפטר אינו חל עליהם.

יתרונות צו ההפטר

צו הפטר מגן על החייב כנגד תביעות שיוגשו נגדו ביחס לחובות שנוצרו לפני פשיטת הרגל, ומאפשר לאמוד את הנזקים ולהתמודד עמם באופן מושכל. מטרת הצו למנוע מצב בו לאחר שיש תכנית פשיטת רגל והתמודדות עם החובות, צצות פתאום דרישות חדשות, העלולות למוטט את החייב ולמנוע אפשרות לסגור את התהליך. לאחר קבלת צו ההפטר תגלו שניתן לפתע להסיר את העיקולים וההגבלות שננקטו כנגדכם כחייבים: עיקולים והגבלות על חשבון הבנק ורישיון הנהיגה ואפילו תוכלו לצאת לחו”ל, לעשות סדר ולנשום קצת אוויר.

סוגי צו הפטר בפשיטת רגל

אם תתייעצו עם עו”ד המתמחה בפשיטת רגל או מחיקת חובות, תגלו כי קיימים שני סוגים של צווי הפטר במקרים של פשיטת רגל וצבירת חובות: הפטר חלוט ומלא או הפטר חלקי/הפטר מותנה.
איזה צו הפטר תקבלו? זה כמובן תלוי בהתאם להתנהלותו של פושט הרגל במסגרת ההליך ומכוח הנסיבות הרלוונטיות לכל מקרה ומקרה.

לכל כלל יש יוצא מהכלל

במקרים של חובות שאינם חלים על הצו, כמו קנסות חובות שנוצרו במרמה או מזונות, יש עדיין אפשרות לקבל פטור מבית המשפט. אך זאת במקרים חריגים בלבד! דוגמת גיל מבוגר של החייב, מצב בריאותי רעוע או מצב כלכלי טוב של זכאי המזונות. את הצו ייתן בית המשפט בהתאם לבקשת חייב בפשיטת רגל או לבקשת הכונס הרשמי או בעל תפקיד מטעמו, כמו מנהל מיוחד או נאמן בפשיטת רגל.

האם צו הפטר משחרר ערבים?

צו ההפטר בתהליך פשיטת רגל פוטר רק את החייב עצמו ולא אנשים אחרים, דוגמת שותפים עסקיים או ערבים שעליהם עדיין אין מחיקת חובות. הם יאלצו להמשיך להתמודד עם דרישות החבות באופן עצמאי. בנוסף, חייב שקיבל צו הפטר מחויב למרות הצו לסייע לדרישת הנאמן לממש את נכסיו, כשאי סיוע יהווה עבירה ועלול להביא לביטול ההפטר.

אנו, בחברת עורכי דין מלי טייב, בעלי ניסיון עשיר בתחום צוי הפטר בפשיטת רגל
נשמח להעניק לכם ליווי משפטי אישי ורגיש לאורך כל הדרך עד קבלת ההפטר ונספק הדרכה פיננסית אשר תנהיג אתכם אל עתיד כלכלי בריא ונקי מחובות.
השאירו פרטים ועו”ד מומחה מחברתנו יצור אתכם קשר בהקדם

סיפורי הצלחה

יש לכם חובות של עשרות אלפי שקלים? אולי אפילו יותר? חולמים על דרך חדשה נטולת חובות? זה אפשרי משרד עורכי דין מלי טייב מזמין אתכם לשיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות.