הפטר בפשיטת רגל

צו הפטר בפשיטת רגל: כל מה שצריך לדעת

יש גם יתרונות בפשיטת רגל: לפניכם כל מה שצריך לדעת על צווי הפטר

תהליך פשיטת רגל מאפשר לך לא רק להתמודד עם חובות, אלא גם למנוע מצב בו חובות ישנים יצוצו לפתע ויאיימו לגרור אותך שוב למשבר כלכלי. כל מה שצריך לדעת על צו הפטר בפשיטת רגל וההבדלים בין הפטר מידי לבין הפטר מותנה.

בכניסה להליך פשיטת רגל גלומים יתרונות רבים. אחד מהם ואולי גם החוב ביותר, הוא קבל צו הפטר, הפוטר את החייב מכל חוב בר הפטר בהליך פשיטת הרגל, מלבד חובות שההפטר אינו חייב עליהם (וראו סעיף 69 לפקודת פשיטת הרגל). לאחר שהחייב הוכיח כי הוא עומד בכל דרישות ההליך במשך של כשנתיים יתקיים דיון בבית המשפט המוסמך בדבר מתן הפטר לחייב, בין אם בהפטר מידי (חלוט) או מותנה (תכנית פירעון) זהו עוד חלק מתכנית מהרפורמה שהנהיג כונס הנכסים הרשמי בספטמבר 2013, המעודדת את החייבים להחזיר חובות ומעניקה תמריצים למי שמפגין תום לב ונכונות להתמודד עם חובותיו בפני בית המשפט.

הגשת בקשה לפשיטת רגל

בכדי להיכנס בשערי הליך פשיטת הרגל, יש להגיש לכונס הנכסים הרשמי (גוף מדיני אשר אחראי על הליכי פשיטת הרגל) בקשה למתן צו כינוס עם כל המסמכים הדרושים בהתאם לדרישות הכונס. לאחר שכונס הנכסים הרשמי יבחן את המסמכים ואת מצבו הכלכלי של החייב, יעביר הוא תגובה לבית המשפט הרלוונטי, בגדרה ימליץ האם להיעתר לבקשת החייב למתן צו כינוס לחייב וייתן הוראות מתאימות. חשוב להדגיש כי הגשת הבקשה ללא יעוץ משפטי או בעזרת עו”ד אשר אינו מתמחה בהליכי פשיטת הרגל, יכול לגרום לחייב לנזקים קשים וסיכול הליך פשיטת הרגל.

תנאים לקבל צו הפטר

בהתאם לרפורמה אשר הונהגה ע”י כונס הנכסים הרשמי בשנת 2013, חייב בהליך פשיטת רגל, יזכה להפטר לאחר שעמד בכל תנאי ההליך, קרי, עמד בצו התשלומים החודשי, הגיש דוחות כלכליים, המציא את כל המסמכים הרלוונטיים אשר התבקש, ובאופן כללי נהג בתום לב, יזכה הוא בהפטר, בין עם חלוט או מותנה.

סוגים של צווי הפטר

יש להדגיש כי קיימים שני סוגי הפטר: הראשון הפטר חלוט: זאת אומרת, החייב מופטר מכל חובותיו במעמד הדיון. השני: הפטר מותנה: החייב יקבל הפטר בתנאי שיעמוד בתכנית הפירעון אשר בית המשפט יקבע לו.
כדאי לזכור: חוב מזונות אינו נכלל במסגרת הפטר בהליך פשיטת הרגל, אלא עם כן, הדבר קיבל ביטוח בגדרו של ההפטר.

אנו, בחברת עורכי דין מלי טייב, בעלי ניסיון עשיר בתחום צווי הפטר בפשיטת רגל
נשמח להעניק לכם ליווי משפטי אישי ורגיש לאורך כל הדרך עד קבלת ההפטר ונספק הדרכה פיננסית אשר תנהיג אתכם אל עתיד כלכלי בריא ונקי מחובות.
השאירו פרטים ועו”ד מומחה מחברתנו יצור אתכם קשר בהקדם או התקשרו לטלפון 077-996-7375 בתל אביב וטלפון 077-996-7375 בחיפה והצפון.